Dzisiaj jest: 15 Grudzień 2017      |     Imieniny: Nina, Celina, Walerian     |     Do wakacji pozostało 189 dni

 

     W piątek 28 kwietnia 2017 roku wybrzmiał  ostatni szkolny dzwonek dla uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Lompy.  Ze względu na pogodę uroczystość nie odbyła się w Parku Zdrojowym ale w szkolnej sali gimnastycznej, która nabrała odświętnego charakteru. Zaproszeni goście nie zawiedli. W uroczystości towarzyszyły nam władze naszego miasta, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi,  koleżanki i koledzyz klas młodszych  oraz nasi rodzice oraz  bliscy. Odwiedzili nas także uczniowie klasy III b Gimnazjum ze swoją wychowawczynią.  

 

O Studniówce .....

         Dnia 4 lutego 2017 roku odbyła się najważniejsza uroczystość w życiu każdego licealisty - Studniówka. Poprzedzona wieloma godzinami prób i wysiłku  rozpoczęła się częścią oficjalną o godzinie 18:00 w Teatrze Zdrojowym im. Stanisława Moniuszki w Kudowie - Zdroju.

 

NASZE INICJATYWY W  X  BIEGU SPONSOROWANYM

Udział młodzieży LO w II edycji akcji ekologicznej ,,Góry są w porządku”

Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Lompy w Kudowie – Zdroju, wchodzące w skład Zespołu Szkół Publicznych im.  Jana Pawła II, w roku szkolnym 2015/2016 opuściło 16 abiturientów szkoły dla młodzieży  i  24 słuchaczy zaocznej szkoły dla dorosłych. W maju do egzaminu maturalnego, obok młodzieży, przystąpiło, po raz pierwszy w historii tej szkoły, 10 absolwentów placówki w systemie zaocznym.  W obu typach  szkoły licealnej nauka  trwała 3 lata  a zdający przystępowali do takiej samej formy egzaminów we wspólnych terminach i jednakowych treściach arkuszy egzaminacyjnych. 

Maturalne zmagania uczniów szkoły dziennej zostały porównane do wyników egzaminacyjnych  szkół powiatu kłodzkiego, województwa dolnośląskiego a nawet kraju i przyniosły one dyrekcji szkoły, pedagogom, rodzicom uczniów a przede wszystkim samym zdającym wiele satysfakcji i radości. Na szczególną uwagę zasługują wysokie wyniki zdawalności pisemnego języka polskiego: wynik szkoły 100 %, wynik szkół powiatu kłodzkiego 99,8%, wynik szkół województwa dolnośląskiego 99 %. Średni wynik procentowy z tego przedmiotu w szkole wyniósł 64,8 , w szkołach powiatu kłodzkiego 63,1  a w szkołach województwa dolnośląskiego 64,3. Równie wysoko uplasowały się wyniki z pisemnego języka angielskiego:   wynik szkoły 100 % zdawalności, wynik szkół powiatu kłodzkiego 95,1%, wynik szkół województwa dolnośląskiego 97 %. Średni wynik procentowy z tego przedmiotu w szkole wyniósł 78,2 , w szkołach powiatu kłodzkiego 75,4  a w szkołach województwa dolnośląskiego 78,3. Wynik  egzaminu pisemnego z matematyki zaskoczył średnim wynikiem procentowym, który był  wyższy niż w liceach  powiatu kłodzkiego. 

Corocznie egzamin maturalny wiąże się z emocjami, przynosi radość, daje też szansę na poprawę uzyskanego wyniku lub poszerzenie listy  przedmiotów wybieranych jako dodatkowe. Dla nauczycieli zawsze jest emocjonujący, bo odzwierciedlający sens i poziom ich pracy.

W naszej szkole do sesji maturalnej 2017 roku przygotowuje się kolejny rocznik młodzież szkoły dziennej i słuchacze szkoły dla dorosłych. Już dziś trzymamy za nich kciuki,  by  wyniki  ich egzaminów potwierdziły, iż trzy lata wcześniej dokonali dobrego wyboru szkoły – Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Lompy w Kudowie-Zdroju !

 

Małgorzata Lewandowska-Buksak

Patron
Papiez
Kontakt
Copyright © 2017 Zespół Szkół Publicznych w Kudowie-Zdroju
Opracowanie: DGnet - Dawid Gałecki
Download from Free Joomla Template