Dzisiaj jest: 22 Kwiecień 2018      |     Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz     |     Do wakacji pozostało 61 dni

Góry są w porządku!

 

        23 września 2016 r.  zwarci i gotowi uczniowie klasy 2 LO wyruszyli na szlaki  r Stołowych, aby wziąć udział w drugiej już edycji akcji ekologicznej ,,Góry są w porządku” Ruszyliśmy zielonym szlakiem z Bukowiny Kłodzkiej na Błędne Skały, a następnie niezwykle malowniczym zielonym szlakiem na Ostrą Górę i Pasterkę, aby zejść szlakiem niebieskim do Karłowa. Po drodze porządkowaliśmy szlaki ze śmieci, które nieodpowiedzialni turyści zostawiają obok tras. A wystarczyłoby schować papier czy butelkę do plecaka, bo przecież wzdłuż szlaków turystycznych nie ma koszy na śmieci. Udział dzieci i młodzieży ma na celu  uwrażliwianie na to, że przyroda, góry są dobrem wspólnym nas wszystkich i trzeba dokładać wszelkich starań, aby w możliwie pierwotnym, nienaruszonym stanie zostawić je dla przyszłych pokoleń.

        Organizatorzy akacji zadbali, aby uczestnicy po przybyciu na miejsce zjedli ciepły posiłek, było ognisko, pieczone kiełbaski, warsztaty przyrodnicze i artystyczne, oraz spotkanie z podróżnikiem i  twórcą programu ,,Poszukiwacze Historii”  Radosławem Biczakiem.  A ponieważ oprócz dobrej organizacji imprezy w piątkowe przedpołudnie dopisała słoneczna aura, więc w doskonałych humorach, z poczuciem dobrze spędzonego czasu, wróciliśmy do Kudowy.

 

  • 20160923_091440
  • 20160923_101428
  • IMG_2784
  • IMG_2786
  • IMG_2792
  • plakat-ost

Patron
Papiez
Kontakt
Copyright © 2018 Zespół Szkół Publicznych w Kudowie-Zdroju
Opracowanie: DGnet - Dawid Gałecki
Download from Free Joomla Template