Dzisiaj jest: 19 Grudzień 2018      |     Imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela     |     Do wakacji pozostało 184 dni

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Afisze reklamujące „Drzwi otwarte” do szkół ponadgimnazjalnych w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju od dłuższego czasu zapraszały zainteresowanych w progi szkoły mieszczącej się przy ulicy Zdrojowej 22a. Dnia 26. kwietnia 2018 r. przybyli do szkoły wraz z opiekunami uczniowie klas trzecich z pobliskich gimnazjów.

W pierwszej części spotkania zastępca dyrektora szkoły pani Małgorzata Lewandowska-Buksak zapoznała zebranych z gronem pedagogicznym oraz przedstawiła ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny wraz z terminami rekrutacji. Prezentacja multimedialna przybliżyła gimnazjalistom zasady kształcenia w trzech typach szkoły – Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Lompy, Branżowej Szkole I stopnia oraz wprowadzonym jako nowość – Technikum o kierunku logistyk i graficzne procesy cyfrowe. Szkolny samorząd opowiedział o szkole widzianej z uczniowskiej perspektywy a przedstawiciele pracodawców wraz z pedagogiem szkolnym opowiedzieli o kształceniu zawodowym w patronackich klasach Szkoły Branżowej: kucharzu i ślusarzu. Młodzież gimnazjalna obejrzała prezentację na temat kształcenia i pracy w kudowskim zakładzie Wemeco Poland Sp. z o.o. i dowiedziała się od szefa kuchni hotelu Verde Montana o specyfice zawodu kucharza.

W drugiej części spotkania nauczyciele ZSP przygotowali ciekawe zajęcia edukacyjne na wzór tajemniczych „pokoi zagadek”. Była lingwistyczna „Twierdza szyfrów”, artystyczno-polonistyczna sala „Zdobywców medali”, biologiczna pracownia DNA „Z genetyką na ty” i matematyczno-fizyczna „Sala zagadek”. Gimnazjalistów obdarowano materiałami promującymi szkołę, które w skrótowej formie informowały o ofercie edukacyjnej placówki i ważnych terminach oraz poczęstowano smakowitościami przygotowanymi przez pracodawcę naszych uczniów hotel Verde Montana, za co serdecznie dziękujemy!

Po dwóch godzinach, które szybko minęły, uczniowie gimnazjów wyszli z kudowskiej szkoły z nowymi informacjami i wrażeniami, które, miejmy nadzieję, rozwiały ich wątpliwości dotyczące wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Lompy, Szkoła Branżowa i Technikum w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju już otwarły swe podwoje dla kolejnego rocznika uczniów 2018/2019 !

Komisja rekrutacyjna ZSP w Kudowie-Zdroju