Dzisiaj jest: 18 Październik 2018      |     Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita     |     Do wakacji pozostało 246 dni

Rozpoczęcie roku szkolnego

„ 1 września - wszystkie szkoły pozamykane, nieczynne absolutnie. Ale młodzież przyszła, więc zebrano nas i oddelegowano w takie łączone grupy. Klas nie dało się zgromadzić, bo ten przyjechał, tamten nie przyjechał, więc te łączone grupy harcerzy wysłano do kopania rowów przeciwlotniczych na Żoliborzu. W niedzielę były już niemieckie bombardowania, płonęły cysterny ropy na Pradze, a myśmy jeszcze kopali te rowy...”

Refleksje na temat kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej towarzyszyły rozpoczęciu nowego roku szkolnego, którego inauguracja na poziomie szkół ponadpodstawowych  miała miejsce 3. września 2018r. o godz. 9.00 w budynku szkoły przy  ul. Zdrojowej. W obecności honorowych gości Dyrektor Szkoły - pan Jerzy Łukasik-  przywitał Grono Pedagogiczne oraz Uczniów. Szczególnie serdeczne życzenia skierował do uczniów klas pierwszych Liceum  Ogólnokształcącego im. Józefa Lompy, Szkoły Branżowej I Stopnia                  i   nowo otwartej klasy Technikum o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Uczniowie trzech typów szkół wybrali kudowską placówkę,  aby realizować                               w niej swój kolejny - już IV - etap edukacji.  Grono pierwszaków zostało powitane gromkimi brawami i otoczone opieką nie tylko przez nauczycieli, ale także starszych kolegów. Miłym akcentem uroczystości była także obecność tegorocznych absolwentów Liceum - uczniów klasy III, którzy wciąż nie mogą rozstać się ze swoją szkołą i uczącymi w niej profesorami.

Rozpoczęcie roku szkolnego dodatkowo nabrało uroczystego charakteru, gdyż już na ukończeniu jest wielkie przedsięwzięcie remontowe, na co cała społeczność szkolna czekała od lat:  termomodernizacja, w wyniku której „szkoła w centrum miasta”  dumnie prezentować będzie swe odnowione mury           i  nową kolorystykę.

Uczniowie i nauczyciele rozpoczęli naukę i pracę z nadzieją na wspólne sukcesy oraz dobrą współpracę, której owoce będzie można zbierać już za 10 miesięcy kolejnego roku szkolnego.

Grono Pedagogiczne   szkół  ponadpodstawowych  w ZSP    im. Jana Pawła II w Kudowie – Zdroju w roku szkolnym 2018 / 2019 tworzą następujący nauczyciele: S. Bielawska, B. Fornalczyk, W. Fischer, B. Frąckiewicz-Baldy, I. Karch,  M. Lewandowska-Buksak, A. Mikusek, ks. M. Mrozek, M. Piechocińska-Koczot,  B. Powolny, A. Stwertetschka, D. Stwertetschka, Z. Szablewski, D. Szafrańska-Poźniak, E. Szymczyk.

Wszystkim kudowskim pedagogom i pracownikom oświaty składamy serdeczne życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

społeczność szkolna z ul. Zdrojowej 22a