Dzisiaj jest: 19 Luty 2018      |     Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli     |     Do wakacji pozostało 123 dni

ZAPROSZENIE NA DRZWI OTWARTE

 

Afisze reklamujące „Drzwi otwarte” do szkół ponadgimnazjalnych w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju od dłuższego czasu zapraszały zainteresowanych w progi szkoły mieszczącej się przy ulicy Zdrojowej 22 a. Dnia 25. kwietnia 2017 r. przybyli do szkoły wraz                                z opiekunami uczniowie klas trzecich z  pobliskich gimnazjów, razem około 90 uczniów!  W pierwszej części spotkania nauczyciele ZSP przygotowali ciekawe zajęcia edukacyjne na wzór tajemniczych „pokoi zagadek”. Była lingwistyczna  „Wieża Babel”, artystyczna „Manggha”,  biologiczna pracownia DNA „Zrób to sam” i matematyczno-fizyczna „Sala łamigłówek”.

 W drugiej części spotkania samorząd szkolny przedstawił grono pedagogiczne wraz                            z pracownikami szkoły oraz opowiedział  o szkole   widzianej   z uczniowskiej perspektywy. Wyemitowano także nakręcony przez uczniów klasy I Liceum film „O Konradzie, który do szkoły przybył…”.  Dyrekcja szkoły przedstawiła ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny wraz z terminami rekrutacji oraz przybliżyła zasady kształcenia w liceum oraz w nowym typie szkoły – Branżowej  Szkole    I stopnia. Gimnazjalistów obdarowano  materiałami promującymi szkołę, które w skrótowej formie informowały  o ofercie edukacyjnej placówki i ważnych terminach rekrutacyjnych. Odwiedzający naszą placówkę mogli zwiedzić budynek szkoły, wpisać się do kroniki szkolnej oraz  poczęstować smakowitościami serwowanymi przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Po dwóch godzinach, które szybko minęły, uczniowie gimnazjów wyszli z kudowskiej szkoły                   z nowymi informacjami i wrażeniami, które, miejmy nadzieję, rozwiały ich wątpliwości dotyczące wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

Liceum Ogólnokształcące im.  Józefa Lompy i Branżowa Szkoła I stopnia  już otwarły swe podwoje dla kolejnego rocznika uczniów 2017/2018 !

 

Komisja Rekrutacyjna ZSP

 

 

 

Patron
Papiez
Kontakt
Copyright © 2018 Zespół Szkół Publicznych w Kudowie-Zdroju
Opracowanie: DGnet - Dawid Gałecki
Download from Free Joomla Template