sobota, 20 kwietnia, 2024

UKS „Dedal i Ikar”
przy Zespole Szkół Publicznych Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju

CELE:

– popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży, w środowisku lokalnym, Kotlinie Kłodzkiej oraz na pograniczu polsko-czeskim,
– promocja miasta Kudowy-Zdroju,
– wyłonienie najlepszych zawodników w turnieju.

MIEJSCE I TERMIN :

ZSP im. Jana Pawła II, ul. Szkolna 8
16.11.2019 r. /sobota/
uroczyste otwarcie Turnieju godz. 09:00
I runda godz. 09:30

SYSTEM ROZGRYWEK:

Turniej otwarty, indywidualny, rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 min. dla każdego zawodnika. O kolejności miejsc decyduje ilość zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości punkty pomocnicze wg kolejności: 1) Bucholtz skrócony, 2) Bucholtz pełny, 3) Progress, 4) liczba zwycięstw.

W turnieju obowiązują aktualne przepisy gry PZSzach.

KATEGORIA WIEKOWA:
2001 i młodsi

ZGŁOSZENIA:

e-mail: zsp-kudowa@tlen.pl do dnia 15-11-2019 r., tel. 693908482 lub w przypadku wolnych miejsc w dniu Turnieju u sędziego do godz. 8:45
Turniej przewidziany jest na 50 osób i o uczestnictwie zadecyduje kolejność zgłoszeń.

NAGRODY W TURNIEJU:

Puchary i dyplomy za I, II, III miejsce Przewidziane są upominki i nagrody rzeczowe
Organizator zapewnia sprzęt szachowy.

Organizator:
UKS „Dedal i Ikar”