sobota, 13 lipca, 2024
KLASY

KLASA I a – Zbiórka koców i karmy dla Zwierząt

W listopadzie 2019 r. klasa I a zorganizowała zbiórkę koców i karmy na rzecz kłodzkiego Schroniska dla Zwierząt Fundacja Pod Psią Gwiazdą. Dzieci przygotowały na zajęciach plakaty informujące o akcji, które rozwiesiły w budynku szkoły przy ul. Pogodnej i w mieście. W zbiórkę zaangażowali się uczniowie z klas młodszych. O naszej akcji dowiedziała się Pani Burmistrz i zaprosiła nas do Urzędu Miasta. Przebrane i umalowane w zwierzęce motywy pierwszaki, ze skarbonką wkroczyły do Urzędu Miasta. Dzieci  spotkały  się z serdecznym przyjęciem ze strony pracowników, którzy wsparli akcję wrzucając datki do skarbonki. W drodze powrotnej do szkoły odwiedziliśmy jeszcze pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy również zasilili naszą skarbonkę. Za uzbierane tym sposobem pieniądze kupiliśmy 330 kg karmy. Łącznie udało się zgromadzić około pół tony psich smakołyków oraz koce. Pierwszaki odwiedziły schronisko na początku grudnia, przywożąc mieszkańcom schroniska psie przysmaki, jednocześnie poznały warunki życia zwierząt w schronisku. Akcja stała się przyczynkiem do uczenia naszych podopiecznych wrażliwości na potrzeby zwierząt.

wychowawca klasy I a

mgr Sylwia Ziółkowska

Skip to content