sobota, 13 lipca, 2024
KLASY

POZNAJ KLASĘ III B

POZNAJ KLASĘ III B

W  pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020, klasa III b z wychowawcą i dwiema mamami, była na dwóch przedstawieniach wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

Spektakl pt: „Nasza mama czarodziejka”, oparty na książce J. Papuzińskiej, nauczył dzieci  jak prosty sposób na podwórku, rodzinnie, można pobawić się, pośmiać, a także zintegrować z kolegami, nawiązać nowe przyjaźnie. Przekonał moje dzieci, że można oderwać się od smartfonów i tabletów, że w grupie, w której też są rodzice, bawi się znacznie przyjemniej, że porusza się różne tematy, wymienia przeżyciami i doświadczeniami, a przede wszystkim dowiódł, że rzeczywisty świat jest ciekawszy od wirtualnego,  który prowadzi do samotności i izolacji.

 

W drugim przedstawieniu przenieśliśmy się wraz z Dorotką i Jej przyjaciółmi do baśniowych krain, które przemierzali, aby dojść do Krainy Oz, zamieszkiwanej przez Czarnoksiężnika. Wierzyli, że sprawi, iż każdy z nich pozbędzie się kompleksów, niedoskonałości, czy wróci do domu. Wraz z nimi przeżywaliśmy trudy, z jakimi pokonywali swoje problemy. Cieszyliśmy się z ich sukcesów. Podziwialiśmy lojalność wobec siebie i oddanie oraz determinację, z jaką dążyli do celu. Przekonali nas, że dobro może zwyciężyć zło.  

Polecamy obejrzenie obu przedstawień dzieciom i rodzicom. My jeździmy do wrocławskich teatrów od pierwszej klasy. Sztuki, które z przyjemnością obejrzeliśmy, miały piękne, pouczające przesłania. Każde z nich staramy się wcielać w nasze dziecięce i dorosłe życie.

 

Do teatrów od lat zabieram moich uczniów. Wiem, że dzieci z radością przenoszą się w świat, który przedstawiają, świetnie zauważają i rozumieją ich przesłania. Podczas spektakli nie tylko bawią się, uczą i wychowują, ale też wspaniale ukazują swoje emocje.

 

 

Z pozdrowieniami Małgorzata Igierska wraz z osiemnaściorgiem cudownych uczniów klasy III b.

Skip to content