czwartek, 18 kwietnia, 2024
Bez kategorii

Spektakle w języku angielskim

Nasza szkoła to nie tylko krzesło, pióro i tablica. Rok rocznie , proponujemy naszym uczniom spotkanie ze sztuką i anglojęzyczną literaturą . Organizujemy wyjazdy na przedstawienia produkowane przez American Drama Group Europe i prezentowane przez brytyjską grupę teatralną TNT THEATER BRITAIN oczywiście w języku angielskim. Wyjazdy na spektakle zapoczątkowała Pani Elżbieta Honkisz 14 lat temu. Od tamtej pory, co najmniej 2 razy w roku szkolnym, młodzież ma możliwość zetknięcia się ze światowej sławy teatrem oraz adaptacjami klasycznej i współczesnej literatury brytyjskiej bądź amerykańskiej. Na spektakle udajemy się do Centrum Kultury Wrocław Zachód. Są to zazwyczaj sztuki dla starszej grupy wiekowej  z 7-8 klasy a wcześniej gimnazjum. W widowisku udział bierze każdorazowo około 50 uczniów naszego Zespołu Szkół . Za każdym razem jesteśmy pod wrażeniem aktorskiego kunsztu, przedstawienia są niezwykle wizualne, zawsze towarzyszy im oryginalna muzyka i dynamiczny ruch. Po obejrzeniu spektaklu, otrzymujemy materiały do przeprowadzenia zajęć tematycznych z języka angielskiego, bądź też lekcji wychowawczej.

W obecnym roku szkolnym, udało nam się zorganizować wyjazdy aż na trzy spektakle; w październiku 2019 Pani E.Honkisz zaproponowała wyjazd na teatralną adaptację książki pt.: „ Tom Sawyer”, w styczniu Pani J.Jagodzińska zaprosiła dzieci klas 6 i 7 na spektakl w języku angielskim do Kłodzka pt.: „Peter Black” i na początku marca 2020 udało nam się jeszcze zobaczyć spektakl , zorganizowany przeze mnie  pt.:” Frankenstein”.

Pomimo trudnej obecnie sytuacji, jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że od początku następnego roku szkolnego będziemy mogli kontynuować naszą pasję, jaką jest nauczanie i inspirowanie dzieci różnymi formami zajęć pozaszkolnych . Kontakt z tzw. żywym językiem jest niezwykle cenny, motywujący i pozwala rozwinąć skrzydła naszym podopiecznym.

                                                                                                      Anna Kuźlak-Szuba

Skip to content