sobota, 13 lipca, 2024
SZKOŁA PODSTAWOWA

Pływamy razem i bezpiecznie.

Gmina Kudowa-Zdrój wraz z partnerskim miastem Nachod kontynuuje projekt pt. Pływamy razem i bezpiecznie, w ramach którego zaplanowane jest 10 spotkań dzieci i młodzieży polskiej i czeskiej na basenie. Projekt rozpoczął się w roku szkolnym 2019/2020, ale został przerwany z powodu pandemii i kontynuowany we wrześniu. Spotkania oparte są na zajęciach integracyjnych, czyli zabawie w wodzie z elementami pokazów pierwszej pomocy na basenie w Aquaparku Wodny Świat w Kudowie-Zdroju oraz na basenie krytym w Nachodzie.

Nasi uczniowie wraz z wychowawcami i z dziećmi z Nachodu mieli okazję uczestniczyć w projekcie pt. Pływamy razem i bezpiecznie. Spotkanie zaczęło się od prelekcji ratowników WOPR na temat bezpieczeństwa, zakazów i nakazów obowiązujących na basenach i akwenach otwartych. Po 15-sto minutowej dyskusji i instruktarzu dzieci oglądały sytuacje i zaaranżowane scenki ratownictwa oraz pierwszej pomocy wykonane przez kudowskich ratowników WOPR.  Pokaz był bardzo dobrze dobrany do wieku, przedstawiony w ciekawy i zabawny sposób naszym milusińskim. Uczniowie w grupach uczyli się ratownictwa wodnego, nurkowania w specjalistycznej masce oraz udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia człowieka. Po przejściu wszystkich stacji grupa dzieci polskich i czeskich wzięła udział we wspólnym aerobiku w wodzie, a następnie udała się po drobne upominki i poczęstunek. Dziękujemy za pomoc opiekunom oraz organizatorom za przeprowadzenie tak wartościowego projektu pt:  Pływajmy razem i bezpiecznie.

AB

   
Skip to content