wtorek, 28 maja, 2024

BIEG SPONSOROWANY

Z powodu licznych wniosków, zastrzeżeń i uwag
składanych przez rodziców oraz przez nauczycieli,
dyrektor Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju informuje, że Bieg Sponsorowany odbędzie się wiosną 2021 r.

 

 

XIII BIEG SPONSOROWANY

            W dniu 28 września br. odbyła się trzynasta edycja imprezy charytatywnej pod nazwą Bieg Sponsorowany. Dzieci i młodzież poświęcają swój czas i wysiłek na pomoc potrzebującym Kudowianom oraz podopiecznym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Nad całością czuwa zaangażowanie i pełne pomysłów Grono Pedagogiczne, wspierają nas rodzice i wiele instytucji. Sam Bieg poprzedziły miesięczne zabiegi uczniów w celu pozyskania sponsorów. Odbyły się w tym dniu imprezy towarzyszące: loteria fantowa, kiermasz cebulek kwiatowych, przetworów, książek używanych, licytacja, bieg rodzinny, sztafeta „Dorośli-Dzieciom” i „kawiarenka pod chmurką”. Wieczorem odbył się koncert zespołu „Rymcerze”. Ambasadorem biegów jest Piotr Hercog, światowej sławy ultramaratończyk i himalaista.

Na początku listopada odbyło się podsumowanie Biegu, w obecności przedstawiciela Fundacji i ambasadora Biegu.

Uzbierano rekordową kwotę 65.745,10 zł, przekazano fundacji czek na kwotę 55.000 zł, 6.500 zł otrzyma 4 młodych ludzi, mieszkańców naszego miasta, potrzebujących pomocy z powodu trudnej sytuacji materialno-bytowej i zdrowotnej.

Na kilka elementów pragnę zwrócić uwagę.

Dziękuję za perfekcyjne przygotowanie i przeprowadzenie Biegu koordynatorowi P. Bubińskiemu.

Po raz pierwszy, w sposób spontaniczny włączyła się w naszą akcje społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte-Casino w Polanicy-Zdroju – dzięki. Piękną kartę zapisał kudowski Oddział Banku PKO BP z Panią Dyrektor K. Bednarczyk, przeznaczając znaczną kwotę pieniędzy na rzecz Biegu. Nie sposób pominąć życzliwości Hotelu Verde Montana, który ofiarował na licytację kilka wartościowych voucherów. Po raz kolejny szczodrzy byli pracownicy Wemeco. Nagrody w formie pucharów, za poszczególne kategorie mogliśmy wręczyć dzięki Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego. Na nasz apel startu w sztafecie „Dorośli-Dzieciom” odpowiedziały pozytywnie ekipy ze Spółdzielni Mieszkaniowej, Banku PKO BP, Twentebelt Poland, Tridonu /2 drużyny/, Verde Montana, Wemeco. Wygrała drużyna Spółdzielni Mieszkaniowej.

W Biegu Rodzinnym wystartowali przedstawiciele 6 rodzin, wygrała rodzina Bednarczyków reprezentowana przez 16 osób oraz Wołoszczukowie, którzy II miejsce zawdzięczają 14 osobom.

Klasą, która pozyskała najwięcej środków jest kl. V a A. Cygan, która wpłaciła 5.025,50 zł; następnie III a M. Biernacik2.704,00 zł i V c R. Przysiwek2.400,00 zł.

Imponujący jest dorobek trzech uczennic z kl. V a.

 1. Klaudia Wilczyńska pozyskała 223 sponsorów uzyskując kwotę 1.217,50 zł.
 2. Vanessa Maślorz zdobyła 135 darczyńców na kwotę 759,58 zł.
 3. Weronika Sendor przekonała do idei Biegu 76 ofiarodawców.

Tyle samo sponsorów wskazał uczeń kl. III a Dominik Kowalski, wpłacając jednocześnie 614 zł.

Mamy wielkie talenty lekkoatletyczne, nasi najlepsi wybiegali:

Kategoria młodsza:

Dziewczęta:

 1. Kamila Bulik – V c – 104 okrążenia, prawie 23 km
 2. Natalia Kamieniak – V d – 102 okrążenia, 22,5 km
 3. Blanka Bednarczyk – III a – 98 okrążeń, 21,5 km

Chłopcy:

 1. Antoni Szulc – V d – 115 okrążeń, 25 km
 2. Franek Mielec – V d – 100 okrążeń, 22 km
 3. Mateusz Jędrychowski – V e – 97 okrążeń, 21 km

 

Kategoria starsza:

Dziewczęta:

 1. Oliwia Hutnik – VI d – 140 okrążeń, prawie 31 km
 2. Zuzanna Tyrawa – VI d – 140 okrążeń, prawie 31 km
 3. Zofia Krasowska – VI b – 135 okrążeń, prawie 30 km
 4. Hanna Prochot – VII a –  97 okrążeń, 21 km

Chłopcy:

 1. Kacper Zagrodny – VII b –166 okrążeń, 36,5 km
 2. Andrzej Sadowski – VI b – 133 okrążenia, 29 km
 3. Hubert Mazur            – VI b – 110 okrążeń, 24 km 

Dzieci i młodzież w trakcie Biegu uzupełniała płyny wodą „Kudowianka”, dzięki przychylności Dyrekcji Uzdrowisk Kłodzkich.

Sam Mistrz Piotr Hercog był pełen podziwu i uznania za pokonanie takich dystansów. Pomagali nam również rodzice, raczyli ciastem, kawą i herbatą rodzice z kl. II a, V b i VII a bardzo smakowało i ceny były przystępne. Swoje stoisko wystawiła młodzież z poziomu ponadgimnazjalnego i ponadpodstawowego. Silna reprezentacja przybyła ze stolicy Dolnego Śląska, pod szyldem Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci z Panią Prezes B. Hernik.

Sprzyjały nam niebiosa, po wielu dniach zimnych i deszczowych sobota 28 września była ciepłym, słonecznym dniem.

Wzruszały obrazki biegających rodziców ze swoimi pociechami, w tymi najmłodszymi w wózkach, życzliwość i otwartość kibicujących na trasie, otwartość i przychylność przyjezdnych, kuracjuszy, wczasowiczów.

Pomaganie jest piękne, pomaganie nas „kręci”, dobro wraca podwójnie, tego się trzymajmy.

J. Łukasik

 

Skip to content