sobota, 13 lipca, 2024
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.

Kwesta “Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

Kudowa-Zdrój jest miastem poniżej 10 tys. mieszkańców, tak naprawdę to w większości wszyscy się znamy.
W oświacie mamy nieciekawe czasy, panuje frustracja, zrezygnowanie, poczucie niedocenienia. 
Z drugiej strony zaangażowanie nauczycieli i uczniów świadczy, że akcja “Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” niesie w sobie wartości przewyższające negatywne strony rzeczywistości.
1 listopada na trzech kudowskich cmentarzach kwestowało 26 nauczycieli, ponad 50 uczniów Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju. W zbiórce pomogli nam dyrektor, nauczyciel i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz dyrektor Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego.
Na długo zapamiętam epizod z mojej tegorocznej zbiórki. Wspominałem, że znamy się w większości, podchodzi do mnie kobieta, która na co dzień zajmuje się zbieraniem surowców wtórnych i wrzuca do puszki banknot 100 zł. Na moje protesty odpowiada, że na  kwestę czekała i zbierała cały rok. Przypomina mi się w tym miejscu biblijna przypowieść o wdowim groszu, ta ofiara była dla mnie najcenniejszym, kobieta dała wszystko co miała.
Puszki są w miarę pełne, trwa ich liczenie, będziemy jeszcze zbierać 11 listopada.
Jerzy Łukasik
 
19 listopada 2011
Pora podać ostateczny bilans: 6.225,- zł /słownie: sześć tysięcy dwieście dwadzieścia pięć złotych/.
Jeszcze raz wszystkim serdeczne dzięki, informacja o wynikach kwesty została odczytana na niedzielnych mszach świętych w dniu 17 listopada br.
Jerzy Łukasik
 
 
Skip to content